ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վրաստան կատարած այցի շրջանակում սեպտեմբերի 26-ին հանդիպել է Վրաստանի կայուն զարգացման եւ էկոնոմիկայի նախարարության «Enterprise Georgia» գրասենյակի ղեկավար Միխեիլ Խիդուրելիի հետ: Վերջինս հայ խորհրդարանականներին ներկայացրել է Վրաստանում փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների զարգացմանը, ներդրումների խրախուսմանը, արտահանմանն ուղղված ծրագրերը` պատրաստակամություն հայտնելով կիսվել փորձով:
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը հանդիպել է նաեւ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության համատեղ օպերատիվ բաժանմունքի ղեկավար Գիորգի Արսոշվիլիի հետ, ով ԱԺ պատգամավորներին ծանոթացրել է տվյալ բաժանմունքի աշխատանքներին, ներդրվող եւ իրականացվելիք նորարարական ծրագրերին:
Նույն օրը ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի Խորհրդարանի նախագահի առաջին տեղակալ Թամար Չուգոշվիլիի հետ: Կողմերը կարեւորել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների առավել խորացումն ու ամրապնդումը, մտքեր փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ: Երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել միջազգային խորհրդարանական հարթակներում սերտ համագործակցություն ծավալելու կապակցությամբ: Խորհրդարանների փոխնախագահները եւս մեկ անգամ ընդգծել են, որ հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունները շարունակելու են իրենց վերընթաց ուղին՝ անկախ աշխարհաքաղաքական վայրիվերումներից եւ զարգացումներից:

On September 26, within the framework of the visit to Georgia the delegation led by the RA Vice President of the National Assembly Lena Nazaryan met with the Director at Enterprise Georgia of the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia Mikheil Khidureli. The latter presented to the Armenian parliamentarians the development of the small and medium entrepreneurship, the encouragement of the investments, the programmes directed to export, expressing readiness for sharing theie experience.
The RA NA delegation also met with the Head of the Joint Operative Department of the Internal Affairs of Georgia, who familiarized the NA deputies with the works of the Department, the innovation programmes being invested and to be implemented.
On the same day the RA NA delegation met with the First Deputy Speaker of Parliament Tamar Chugoshvili. The sides highlighted the further deepening and strengthening of the inter-parliamentary relations, exchanged ideas on the regional issues. Both parties expressed willingness for close cooperation on the international parliamentary platforms. The Deputy Speakers of the parliaments once again stressed that the Armenian-Georgian friendly relations would continue their upward path irrespective of geo-political ups and downs and developments.