ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վրաստան կատարած այցի շրջանակում սեպտեմբերի 26-ին հանդիպել է Վրաստանի կայուն զարգացման եւ էկոնոմիկայի նախարարության «Enterprise Georgia» գրասենյակի ղեկավար Միխեիլ Խիդուրելիի հետ: Վերջինս հայ խորհրդարանականներին ներկայացրել է Վրաստանում փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների զարգացմանը, ներդրումների խրախուսմանը, արտահանմանն ուղղված ծրագրերը` պատրաստակամություն հայտնելով կիսվել փորձով:
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը հանդիպել է նաեւ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության համատեղ օպերատիվ բաժանմունքի ղեկավար Գիորգի Արսոշվիլիի հետ, ով ԱԺ պատգամավորներին ծանոթացրել է տվյալ բաժանմունքի աշխատանքներին, ներդրվող եւ իրականացվելիք նորարարական ծրագրերին:
Նույն օրը ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը հանդիպել է Վրաստանի Խորհրդարանի նախագահի առաջին տեղակալ Թամար Չուգոշվիլիի հետ: Կողմերը կարեւորել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների առավել խորացումն ու ամրապնդումը, մտքեր փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ: Երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել միջազգային խորհրդարանական հարթակներում սերտ համագործակցություն ծավալելու կապակցությամբ: Խորհրդարանների փոխնախագահները եւս մեկ անգամ ընդգծել են, որ հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունները շարունակելու են իրենց վերընթաց ուղին՝ անկախ աշխարհաքաղաքական վայրիվերումներից եւ զարգացումներից:

26 сентября   делегация во главе с вице-спикером НС Л.Назарян в рамках визита в Грузию встретилась с руководителем офиса Enterprise Georgia Министерства стабильного развития и экономики Грузии М.Хидурели. Последний представил армянским парламентариям программы развития малого и среднего предпринимательства в Грузии, поощрения инвестиций, экспорта, выразив готовность поделиться опытом.
Делегация встретилась также с руководителем совместного оперативного подразделения МВД Грузии Г.Арсошвили, ознакомившего депутатов НС с работами данной структуры, существующими и внедряемыми инновационными программами.
В тот же день делегация НС РА встретилась с первым вице-спикером Парламента Грузии Т.Чугошвили. Стороны подчеркнули важность еще большего углубления и упрочения межпарламентских отношений, обменялись мнениями по региональным вопросам. Обоюдно выражена готовность к тесному сотрудничеству на международных парламентских платформах. Вице-спикеры парламентов вновь подчеркнули, что армяно-грузинские дружественные отношения и впредь будут прогрессировать, независимо от геополитических колебаний и развитий.